Abstrahując od tego, jaka będzie realna siła nabywcza tych kilkudziesięciu tysięcy złotych za 65 lat, to faktem jest, że będziemy mieć kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej, niż osoby, które przez ten okres narzekają, że “ nie warto oszczędzać bo łatwo stracić i inflacja zżera pieniądze ”.

AWF - Informacje dla studentów

A ja mam takie pytanie: co autor sadzi o zjawisku Global Reset w kontekscie dlugookresowego oszczedzania. Jest kilku glosicieli tej teorii w polskiej blogosferze, np. zacny Cynik9, ktorego wywody zarowno ekonomiczne jak i polityczne (zwlaszcza odnosnie ostatnich wydarzen na Ukrainie) wydaja sie byc bardzo logiczne. Reasumujac, czy jest sens swoje inwestycje opierac wylacznie na gotowce, pamietajac chociazby zawirowania ekonomiczne ostatnich 85 lat?

Stypendium socjalne dla studentów 2017: zasady

Reasumując: nie bierz niczego co tu przeczytasz dosłownie. Zawsze musisz to przefiltrować i zaadaptować na własne potrzeby uwzględniając swoje preferencje, skłonność do ryzyka, aktualny poziom wiedzy i także – możliwości finansowe.

Stypendia dla studentów z małych miast i wsi

Oczywiście zapraszam Cię do dalszego obserwowania cyklu 8777 Elementarz Inwestora 8776 🙂 Będziemy dotykali także tematu inwestycji alternatywnych. Na tematy związane z samoobroną, szkoleniem się w zakresie obsługi broni, uprawy własnego warzywnika i kompletowania konserw raczej nie będę jednak wchodził 😉

Dla studentów

Przykład: zupełnie inaczej traktujemy 655 zł znalezione na ulicy, a inaczej tę sama kwotę otrzymaną np. za dzień ciężkiej pracy. Choć z finansowego punktu widzenia to ta sama 8777 stówa 8776 , to jednak nie dla naszych mózgów 😉