Proszę o wyjaśnienie, czy złożenie wniosku o nabycie spadku w sądzie rejonowym i spisanie inwentarza załatwiłoby sprawę pozytywnie dla całej rodziny?
Czy spis inwentarza może być wnioskowany i sporządzony przez jedną osobę, np. jedno z dzieci Ojca, a następnie udostępniony reszcie rodziny na wypadek, gdyby bank chciał kogoś zmuszać do spłaty?

Żuławski Bank Spółdzielczy

Wielkie dzięki Panii Katarzyno, ale czy taki wniosek jest prosty do sformułowania i czy potrzeba go w jakiś szczególny sposób uzasadnić konkretnymi argumentami a jeżeli tak to jakie to np. powinny być argumenty?

Bank Spółdzielczy w Sokółce

Współwłaściciel nieruchomości też może wystąpić o stwierdzenie nabycia spadku. Pozostaje pytanie, czy minęło już
6 miesięcy od daty śmierci spadkodawcy (spadkobiercy mogą odrzucić spadek, wtedy w ich miejsce wchodzą osoby powołane
do dziedziczenia w dalszej kolejności)

Bank Spółdzielczy w Raciążu

Witam,
proszę o pomoc chciałabym się dowiedzieć, czy w przypadku zniesienia współwłasności jeśli sąd wyznaczy mi dopłatę dla wnioskodawcy który mieszka w tym samym domu, mogłabym wnioskować o uregulowanie tej kwoty 7 lata ? /w tym czasie uzbieram, wezmę kredyt lub sprzedam dom/
Czy w razie zasadzenia takiej spłaty współwłaściciel musi się wyprowadzić z domu, czy będzie miał prawo mieszkać do czasu zapłaty ?
pozdr

Bank Spółdzielczy w Dzierzgoniu

Witam
Pani mecenas, a co w przypadku, kiedy jeden ze współwłaścicieli nie żyje a jego rodzina nie chce przeprowadzić spadku ze względu na dzieci nieślubne, a reszta chce sprzedać dom albo jedna chce spłacić resztę? Czy w ogóle jest taka możliwość, żeby sprzedać nieruchomość lub spłacić (ale kogo jak nie żyje?)?